  • MNR02M0APJ104
MNR02M0APJ104
advertisement
Manufacturer No:
MNR02M0APJ104
HK JDW NO:
687-MNR02M0APJ104
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MNR02M0APJ104
Step5Bar-code shipping tag
MNR02M0APJ104
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    2
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation
    63mW
  • Network Type
    ISOLATED
  • Voltage - Working
    25V