  • MNR04M0ABJ101
MNR04M0ABJ101
advertisement
Manufacturer No:
MNR04M0ABJ101
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MNR04M0ABJ101
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR04M0ABJ101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNR04M0ABJ101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    MNR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation
    63mW
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm