  • MNR04M0ABJ364
MNR04M0ABJ364
advertisement
Manufacturer No:
MNR04M0ABJ364
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MNR04M0ABJ364
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNR04M0ABJ364
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0408
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • First Element Resistance
    360000Ohm