  • MNR14ERAPF15R0
MNR14ERAPF15R0
advertisement
Manufacturer No:
MNR14ERAPF15R0
HK JDW NO:
687-MNR14ERAPF15R0
Step5Bar-code shipping tag
MNR14ERAPF15R0
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MNR(GENERAL PURPOSE)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • First Element Resistance
    15Ohm