  • MNR34J5ABJ911
MNR34J5ABJ911
advertisement
Manufacturer No:
MNR34J5ABJ911
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MNR34J5ABJ911
Package:
Datasheet:
MNR34J5ABJ911
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNR34J5ABJ911
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    910Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    1220
  • Rated Temperature
    70°C