  • MNU14-187DMIK
MNU14-187DMIK
advertisement
Manufacturer No:
MNU14-187DMIK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MNU14-187DMIK
Package:
Datasheet:
MNU14-187DMIK
Description:
Quantity:
In Stock : 7253
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNU14-187DMIK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Copper, ETP
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Scotchlok™
  • Published
    2000
  • Feature
    Butted Seam
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Color
    Blue
  • Gender
    Male
  • Depth
    9.39mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Body Plating
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    22.098mm
  • Length - Overall
    0.870 22.10mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm