  • MOP-TFT480116-38G-BLH-TPC
MOP-TFT480116-38G-BLH-TPC
advertisement
Manufacturer No:
MOP-TFT480116-38G-BLH-TPC
Manufacturer:
Matrix Orbital
HK JDW NO:
498-MOP-TFT480116-38G-BLH-TPC
Package:
Description:
3.8" 1U LCD TFT DISP MOUNT CAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MOP-TFT480116-38G-BLH-TPC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Series
    G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    98.04mm W x 26.30mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Touchscreen
    Capacitive
  • Dot Pixels
    480 x 116
  • Diagonal Screen Size
    3.8 96.52mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.20mm Wx0.20mm H