  • MOX92021006FVE
MOX92021006FVE
advertisement
Manufacturer No:
MOX92021006FVE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-MOX92021006FVE
Package:
Axial
Datasheet:
MOX92021006FVE
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100MOhm, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MOX92021006FVE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Super-Mox
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.315Diax1.457L 8.00mmx37.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    100MOhm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    21kV
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    21kV
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    35mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    8mm
  • Height
    37mm