  • MP-1616-1100-40-80
MP-1616-1100-40-80
advertisement
Manufacturer No:
MP-1616-1100-40-80
Manufacturer:
Luminus Devices
HK JDW NO:
499-MP-1616-1100-40-80
Package:
0606 (1616 Metric)
Description:
LED XNOVA NEUT WHT 4000K SMD
Step5Bar-code shipping tag
MP-1616-1100-40-80
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0606 (1616 Metric)
  • Thermal Resistance of Package
    22°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Xnova™ Cube
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    White, Neutral
  • HTS Code
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Viewing Angle
    170°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    150mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    131 lm/W
  • CCT (K)
    4000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Current - Max
    200mA
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    65lm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm