  • MP-3020-3100-40-70
MP-3020-3100-40-70
advertisement
Manufacturer No:
MP-3020-3100-40-70
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
HK JDW NO:
499-MP-3020-3100-40-70
Package:
1208 (3020 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MP-3020-3100-40-70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1208 (3020 Metric)
  • Thermal Resistance of Package
    16°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.079W 3.00mmx2.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    White, Neutral
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Max Current Rating
    120mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    9.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    100mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    145 lm/W
  • CCT (K)
    4000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    138lm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.52mm