  • MP2-H030-54P1-S-TR30
MP2-H030-54P1-S-TR30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H030-54P1-S-TR30
HK JDW NO:
2-MP2-H030-54P1-S-TR30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Press-Fit Gold Beige 3.00μin 0.076μm 30 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Tube Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H030-54P1-S-TR30
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Housing Material
    Polymer
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    1.5A