  • MP2-H360-51P1-S-LR
MP2-H360-51P1-S-LR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H360-51P1-S-LR
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-H360-51P1-S-LR
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Press-Fit Gold Beige 3.00μin 0.076μm 360 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H360-51P1-S-LR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    360
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MetPak™ MP2
  • Published
    2013
  • Feature
    Board Guide, Mating Guide
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Press-Fit
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    360
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm