  • MP2-P120-5CM1-LR
MP2-P120-5CM1-LR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-P120-5CM1-LR
HK JDW NO:
2-MP2-P120-5CM1-LR
Package:
Datasheet:
MP2-P120-5CM1-LR
Description:
MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 3.00μin 0.076μm 120 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
MP2-P120-5CM1-LR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MP2
  • Published
    2013
  • Feature
    Board Guide
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    120
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm