  • MP2-S030-51M1-C-TG30
MP2-S030-51M1-C-TG30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-S030-51M1-C-TG30
HK JDW NO:
2-MP2-S030-51M1-C-TG30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold Beige 30.0μin 0.76μm 30 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Tube Board Edge, Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
MP2-S030-51M1-C-TG30
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Edge, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Feature
    Board Guide, Board Lock, Spacer
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    5
  • Gender
    Receptacle
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    1.5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Lead Pitch
    2mm