  • MP2004DJ-ZS-LF-P
MP2004DJ-ZS-LF-P
advertisement
Manufacturer No:
MP2004DJ-ZS-LF-P
HK JDW NO:
541-MP2004DJ-ZS-LF-P
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
MP2004DJ-ZS-LF-P
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Quantity:
In Stock : 13903
Step5Bar-code shipping tag
MP2004DJ-ZS-LF-P
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-6
  • Weight
    29.993795mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    5V
    Positive
  • Current - Output
    200mA 200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V 5V
  • Number of Regulators
    2
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    114μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 200mA Typ 0.25V @ 200mA Typ
  • PSRR
    69dB (100Hz)
  • Dropout Voltage
    250mV