  • MP4KE30CA
MP4KE30CA
advertisement
Manufacturer No:
MP4KE30CA
HK JDW NO:
523-MP4KE30CA
Step5Bar-code shipping tag
MP4KE30CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.5V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    41.4V
  • Peak Pulse Current
    9.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    25.6V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    30V