  • MP6401DGT-33AD3-LF-P
MP6401DGT-33AD3-LF-P
advertisement
Manufacturer No:
MP6401DGT-33AD3-LF-P
HK JDW NO:
541-MP6401DGT-33AD3-LF-P
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC 6-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1193
Step5Bar-code shipping tag
MP6401DGT-33AD3-LF-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
    6-TQFN (2x2)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    155μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.22V @ 300mA
  • PSRR
    57dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    114mV