  • MP6401DQT-33AD3-LF-P
MP6401DQT-33AD3-LF-P
advertisement
Manufacturer No:
MP6401DQT-33AD3-LF-P
HK JDW NO:
541-MP6401DQT-33AD3-LF-P
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC 8-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10760
Step5Bar-code shipping tag
MP6401DQT-33AD3-LF-P
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.22V @ 300mA
  • PSRR
    57dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    114mV
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-TQFN (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C