  • MP8-3S-1S-30
MP8-3S-1S-30
advertisement
Manufacturer No:
MP8-3S-1S-30
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-MP8-3S-1S-30
Package:
Datasheet:
MP8-3S-1S-30
Description:
Quantity:
In Stock : 7089
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MP8-3S-1S-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    MP8 (1000W)
  • Size / Dimension
    10.00Lx7.00W x 2.50 H 254.0mmx177.8mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1000W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL, VDE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    26.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~300VDC