  • MPC3YTW12.0
MPC3YTW12.0
advertisement
Manufacturer No:
MPC3YTW12.0
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-MPC3YTW12.0
Package:
Datasheet:
MPC3YTW12.0
Description:
LED Panel Mount Indicators 3mm Ylw Tin 12in Mtl Panel Mnt Ind.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPC3YTW12.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    MPC3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Voltage
    2V
  • Current
    30mA
  • Viewing Angle
    20°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Forward Voltage
    2V