  • MPC564CVR40
MPC564CVR40
advertisement
Manufacturer No:
MPC564CVR40
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MPC564CVR40
Package:
388-BBGA
Datasheet:
MPC564CVR40
Description:
512KB 512K x 8 FLASH PowerPC 32-Bit Microcontroller MPC5xx Series MPC564 388-BBGA
Quantity:
In Stock : 4110
Step5Bar-code shipping tag
MPC564CVR40
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    MPC5xx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MPC564
  • Number of I/O
    56
  • Speed
    40MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.5V~2.7V