  • MPI2510V1-4R7-R
MPI2510V1-4R7-R
advertisement
Manufacturer No:
MPI2510V1-4R7-R
Manufacturer:
Eaton
HK JDW NO:
232-MPI2510V1-4R7-R
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MPI2510V1-4R7-R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.36A
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.8A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    262mOhm
  • Height Seated (Max)
    990.6μm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm