  • MPLAD18KP8.0CA
MPLAD18KP8.0CA
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD18KP8.0CA
HK JDW NO:
523-MPLAD18KP8.0CA
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MPLAD18KP8.0CA
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD18KP8.0CA
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.89V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1324A 1.324kA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    13.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ