  • MPLAD30KP14AE3
MPLAD30KP14AE3
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD30KP14AE3
HK JDW NO:
523-MPLAD30KP14AE3
Datasheet:
MPLAD30KP14AE3
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD30KP14AE3
    Select All
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1251A 1.251kA
  • Max Reverse Leakage Current
    3mA
  • Clamping Voltage
    24V
  • Peak Pulse Current
    1.251kA
  • Reverse Standoff Voltage
    14V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    150mA
  • Unidirectional Channels
  • Breakdown Voltage
    16.4V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W