  • MPLAD30KP58CAE3
MPLAD30KP58CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD30KP58CAE3
HK JDW NO:
523-MPLAD30KP58CAE3
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MPLAD30KP58CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD30KP58CAE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Pin Count
    1
  • Number of Elements
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    318A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Breakdown Voltage
    67.8V
  • Bidirectional Channels
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W