  • MPLAD7.5KP18A/TR
MPLAD7.5KP18A/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD7.5KP18A/TR
HK JDW NO:
523-MPLAD7.5KP18A/TR
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MPLAD7.5KP18A/TR
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD7.5KP18A/TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    Mini-PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    7500W 7.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    257A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V