  • MPLAD7.5KP13A/TR
MPLAD7.5KP13A/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD7.5KP13A/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MPLAD7.5KP13A/TR
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
Description:
13V, 5%, 8000W, UNI, MINI-PLAD,
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD7.5KP13A/TR
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    Mini-PLAD
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    7500W (7.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    349A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V