  • MPMT10012502DT1
MPMT10012502DT1
advertisement
Manufacturer No:
MPMT10012502DT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-MPMT10012502DT1
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MPMT10012502DT1
Step5Bar-code shipping tag
MPMT10012502DT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPM
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.113Lx0.051W 2.86mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 25kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    2
  • Working Voltage
    100V
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±2ppm/°C
  • First Element Resistance
    1000Ohm
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.1%
  • Height
    1.1176mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm