  • MPMT50011002AT5
MPMT50011002AT5
advertisement
Manufacturer No:
MPMT50011002AT5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPMT50011002AT5
Package:
SOT-23
Datasheet:
MPMT50011002AT5
Description:
Quantity:
In Stock : 6141
Step5Bar-code shipping tag
MPMT50011002AT5
    Select All
  • Depth
    2.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    2
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Height
    1.12mm
  • Length
    3.05mm
  • Width
    1.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2010
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    100V