  • MPQ2013AGQ-33-AEC1-P
MPQ2013AGQ-33-AEC1-P
advertisement
Manufacturer No:
MPQ2013AGQ-33-AEC1-P
HK JDW NO:
541-MPQ2013AGQ-33-AEC1-P
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 8-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 3398
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPQ2013AGQ-33-AEC1-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Current Limit
    160mA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-QFN (3x3)
  • Weight
    38.101759mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Published
    2016
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Operating Supply Current
    3.2μA
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    3.2μA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    10μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.1V @ 150mA
  • Max Input Voltage
    40V
  • PSRR
    58dB ~ 41dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    700mV