  • MPQ8903DJ-2.5-LF-P
MPQ8903DJ-2.5-LF-P
advertisement
Manufacturer No:
MPQ8903DJ-2.5-LF-P
HK JDW NO:
541-MPQ8903DJ-2.5-LF-P
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 3140
Step5Bar-code shipping tag
MPQ8903DJ-2.5-LF-P
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Weight
    29.993795mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature
  • PSRR
    50dB ~ 20dB (1kHz ~ 1MHz)