  • MPR24000X6812BC100
MPR24000X6812BC100
advertisement
Manufacturer No:
MPR24000X6812BC100
HK JDW NO:
866-MPR24000X6812BC100
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 68.1kOhm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MPR24000X6812BC100
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    MPR24
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    68.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.3mm