  • MPX1D0624L4R7
MPX1D0624L4R7
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D0624L4R7
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MPX1D0624L4R7
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
MPX1D0624L4R7 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 255
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D0624L4R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    METCOM MPX
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.256W 7.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.9A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    50.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.5A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm