  • MPX1D1770L680
MPX1D1770L680
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D1770L680
HK JDW NO:
417-MPX1D1770L680
Description:
MPX1D1770L680 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 119
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D1770L680
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.673W 17.00mmx17.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    69mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.5A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm