  • MPXS2005VLQ80
MPXS2005VLQ80
advertisement
Manufacturer No:
MPXS2005VLQ80
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MPXS2005VLQ80
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH e200z4d 32-Bit Microcontroller PX Series MPXS2005 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 900
Step5Bar-code shipping tag
MPXS2005VLQ80
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PX
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MPXS2005
  • Oscillator Type
    Internal
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    128K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V