  • MPXV1D1264L1R0
MPXV1D1264L1R0
advertisement
Manufacturer No:
MPXV1D1264L1R0
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MPXV1D1264L1R0
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPXV1D1264L1R0
Description:
MPXV1D1264L1R0 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPXV1D1264L1R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPXV
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.492W 13.20mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    32.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.3mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    45A
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm