  • MPZ0402S100CT000
MPZ0402S100CT000
advertisement
Manufacturer No:
MPZ0402S100CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MPZ0402S100CT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MPZ0402S100CT000
Description:
FERRITE BEAD 10 OHM 01005 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPZ0402S100CT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    MPZ
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.1A
  • Impedance @ Frequency
    10Ohm @ 100MHz
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Height (Max)
    0.009 0.22mm