  • MPZ1608S101ATDH5
MPZ1608S101ATDH5
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1608S101ATDH5
HK JDW NO:
769-MPZ1608S101ATDH5
Datasheet:
MPZ1608S101ATDH5
Description:
Ferrite Beads 0603 100ohms 3000mA Power Line AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1608S101ATDH5
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    100Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    3A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Impedance @ Frequency
    100Ohm @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm