  • MPZ1608S102ATA00
MPZ1608S102ATA00
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1608S102ATA00
HK JDW NO:
769-MPZ1608S102ATA00
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MPZ1608S102ATA00
Description:
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1608S102ATA00
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    800mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm