  • MR1238L24B-FSR
MR1238L24B-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR1238L24B-FSR
HK JDW NO:
528-MR1238L24B-FSR
Package:
Datasheet:
MR1238L24B-FSR
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR1238L24B-FSR
    Plastic
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.650A
  • RPM
    3500 RPM
  • Air Flow
    184.4 CFM (5.16m3/min)
  • Noise
    58.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.660 in H2O (164.4 Pa)