  • MR4020M12B-RSR
MR4020M12B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MR4020M12B-RSR
HK JDW NO:
528-MR4020M12B-RSR
Package:
Datasheet:
MR4020M12B-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR4020M12B-RSR
    Plastic
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    11.5 CFM (0.322m3/min)
  • Noise
    29.8 dB(A)
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)