  • MR8025H12B2-FSR
MR8025H12B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR8025H12B2-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MR8025H12B2-FSR
Package:
Datasheet:
MR8025H12B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR8025H12B2-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.119lb 53.98g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MR8025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.310A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    4200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    60.0 CFM (1.68m3/min)
  • Noise
    41.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.290 in H2O (72.2 Pa)