  • MR8032E24B1-FSR
MR8032E24B1-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR8032E24B1-FSR
HK JDW NO:
528-MR8032E24B1-FSR
Package:
Datasheet:
MR8032E24B1-FSR
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR8032E24B1-FSR
  • Weight
    0.32lb 145.15g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Series
    MR8032
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.430A
  • RPM
    6500 RPM
  • Air Flow
    79.0 CFM (2.21m3/min)
  • Noise
    50.4 dB(A)
  • Static Pressure
    0.890 in H2O (221.7 Pa)
  • Width
    32.00mm