  • MR9225X24B2-FSR
MR9225X24B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9225X24B2-FSR
HK JDW NO:
528-MR9225X24B2-FSR
Package:
Datasheet:
MR9225X24B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR9225X24B2-FSR
  • Weight
    0.264lb 119.75g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Series
    MR9225
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.420A
  • RPM
    4800 RPM
  • Air Flow
    107.0 CFM (3.00m3/min)
  • Noise
    53.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.580 in H2O (144.5 Pa)
  • Width
    25.00mm