  • MR9232E24B2-FSR
MR9232E24B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9232E24B2-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MR9232E24B2-FSR
Package:
Datasheet:
MR9232E24B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR9232E24B2-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MR9232
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.490A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    5000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    96.0 CFM (2.69m3/min)
  • Noise
    52.8 dB(A)
  • Static Pressure
    0.580 in H2O (144.5 Pa)