  • MRF300AN-27MHZ
MRF300AN-27MHZ
advertisement
Manufacturer No:
MRF300AN-27MHZ
Manufacturer:
NXP Semiconductors
HK JDW NO:
17568-MRF300AN-27MHZ
Package:
3-SIP
Datasheet:
Description:
MRF300AN REF BRD 27MHZ 330W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF300AN-27MHZ
  • Package / Case
    3-SIP
  • Supplier Device Package
    3-SIL
  • Mfr
    NXP USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    133 V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    1.8MHz ~ 250MHz
  • Current - Test
    100 mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    28.2dB
  • Power - Output
    300W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    50 V