  • MRS16000C4020FC100
MRS16000C4020FC100
advertisement
Manufacturer No:
MRS16000C4020FC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRS16000C4020FC100
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
MRS16000C4020FC100
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    402Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 200V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.6mm