  • MRS25000C1338FCT00
MRS25000C1338FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C1338FCT00
HK JDW NO:
886-MRS25000C1338FCT00
Description:
FIXED RESISTOR, 1.33Ohm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C1338FCT00
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MRS25
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.33Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Lead Length
    26mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    2.5mm