  • MRS25000C4531FC100
MRS25000C4531FC100
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C4531FC100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MRS25000C4531FC100
Package:
Axial
Description:
Through Hole 4.53kOhms, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C4531FC100
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MRS25
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.53kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    2.5mm