  • MRX-005SL-915DR-B
MRX-005SL-915DR-B
advertisement
Manufacturer No:
MRX-005SL-915DR-B
HK JDW NO:
11877-MRX-005SL-915DR-B
Package:
Module
Datasheet:
MRX-005SL-915DR-B
Purchasing and Inquiry
MRX-005SL-915DR-B Overview
MRX-005SL-915DR-B Features
Module package
Minimum of 0°C°C
MRX-005SL-915DR-B Applications
There are a lot of Radios MRX-005SL-915DR-B RF Transmitter applications.
  • Intermediate frequency (IF)
  • BeiDou
  • Avionics
  • UMTS
  • Radio communication equipment
  • Ultra-Mobile PC
  • Cellular
  • Measuring instruments
  • Wireless communications
  • Microwave radios
Step5Bar-code shipping tag
MRX-005SL-915DR-B
  • Number of Pins
    24
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    915MHz
  • Nominal Supply Current
    10mA
  • Data Rate
    115 kbps
  • Current - Receiving
    31mA
  • Sensitivity (dBm)
    -84 dBm
  • Length
    30.5mm
  • Width
    17.8mm